231567-2025 - Resultat
Sverige – Avfallstransport – Avfallstransporter Tyft och Hamburgsund (Tanum)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallstransporter Tyft och Hamburgsund (Tanum)
BeskrivningUpphandlingen avser transport av avfall från Tyft och Hamburgssund till både interna och externa mottagningsanläggningar samt transport mellan Tyft och Hamburgsund. Ytterligare information framgår av förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107434:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster