231582-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Exploatering av fastigheter
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och exploateringsingenjörstjänster
Referensnummer: KSN-2020-01663
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70110000 Exploatering av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för mark- och exploateringsingenjörstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70110000 Exploatering av fastigheter, 71300000 Ingenjörstjänster, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för mark- och exploateringsingenjörstjänster. (2021-04-30)