2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra och tvätt arbetskläder
Beskrivning: Hyra och tvätt av arbetskläder för kommunens särskilda boenden samt sköterskor. (cirkulationstvätt)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91030:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98300000 Diverse tjänster, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98311000 Tvättinsamling, 98312000 Textilrengöring, 33199000 Sjukvårdskläder