Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultmäklare inom organisation, utredning, management mm
Referensnummer: KS 2021-00415
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ett ramavtal med en konsultmäklare som med ett brett kontaktnät kan täcka och säkra behovet av efterfrågad kompetens gällande exempelvis verksamhetsutveckling, förändringsarbete, och styrning inom Växjö kommun och dess bolags verksamhetsområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 79420000 Managementtjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen