231621-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Skillingaryd: Andra samhälleliga och personliga tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad 2020 – Byggnad
Referensnummer: UH-2020-021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun inbjuder Er att lämna anbud på fastighetsskötsel- byggnader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen