Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Projektering Brand
Referensnummer: UC-2019-63-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande behov av Brandprojektering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45343100 Brandsäkringsarbeten, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen