231652-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Undervisning och utbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturbruksutbildning
Referensnummer: GVN 2017/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland, Utbildnings- och arbetslivsförvaltningen, avser upphandla ramavtal omfattande naturbruksutbildning i enlighet med skollagens krav om undervisning samt livsmedelslagstiftningens krav kring tillagning och servering av måltider.
Uppdraget startar i och med terminsstarten, höstterminen 2019.
Kravspecifikation, kommersiella villkor och administrativa bestämmelser framgår av detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80520000 Utbildningslokaler/system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beskrivning.
Region Gotland, Utbildnings- och arbetslivsförvaltningen, avser teckna ramavtal omfattande naturbruksutbildning i enlighet med skollagens krav om undervisning samt livsmedelslagstiftningens krav kring tillagning och servering av måltider.