2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marin mät- och undersöknings utrustning
Beskrivning: Syftet med detta ramavtal är att säkerställa tillgången till ett brett sortiment av fartygsrelaterad utrustning, mätinstrument och övrigt tekniskt material som kan komma att behövas inom verksamheten. Avtalet ska möjliggöra effektiva, flexibla och kvalitetssäkrade inköp under hela avtalsperioden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34930000 Marin utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116231:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38200000 Geologiska och geofysiska instrument, 31527400 Undervattenslampor