231699-2022 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Elarbeten Örnsköldsviks kommun
Referensnummer: A 22-014 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun upphandlar ramavtal på elarbeten för successivt avrop under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen