231732-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Ramavtal åtgärdsplanering utifrån klimatrisk- & sårbarhetsanalys - Syd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal åtgärdsplanering utifrån klimatrisk- & sårbarhetsanalys - Syd
BeskrivningUppdraget omfattar stöd vid färdigställande av klimatrisk- och sårbarhetsanalys för komplexa platser, framtagande av platsspecifika åtgärdsförslag på kort och lång sikt samt beslutsunderlag för prioritering i dialog med verksamheten. Slutrapport och slutredovisning ska redovisa åtgärdsval och prioriteringar för strategisk och teknisk fastighetsförvaltning.
Intern identifierare26/68
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000