231805-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster för skydd av vilda djur och växter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för utrotnings- och hanteringsåtgärder av invasiva växtarter
Referensnummer: NV-02835-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket inbjuder er att inkomma med anbud gällande upphandling av utrotnings- och hanteringsåtgärder av invasiva växtarter. Naturvårdsverkets målsättning med upphandlingen är att teckna ramavtal för fyra delområden med flera leverantörer för att skapa en effektiv, organiserad och kvalitetssäkrad hantering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90720000 Miljöskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen