231823-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsmaterial – Material för reparation och drift
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaterial för reparation och drift
BeskrivningVärmdö Kommun inbjuder härmed till att lämna anbud avseende material för reparation och drift i enlighet med samtliga för upphandlingen aktuella upphandlingsdokument. Upphandlingen avser att tillgodose Värmdö kommuns behov av mindre inköp av olika typer av material för reparation och driftarbeten i fysisk butik på Värmdö. Köpen karakteriseras av behovsstyrda avrop där varorna hämtas i butik eller på utlämningsställen av Beställaren.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44111000 Byggnadsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelByggmaterial
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95142:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44190000 Diverse byggmaterial, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44800000 Färger, fernissor och mastix, 44810000 Färger, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial