Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsbrukstjänster.
Referensnummer: KSN-2016-0013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skogsbrukstjänster inom Uppsala kommun. Både avverkning av skog m.m. och försäljning av timme, massaved och flis.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 77200000 Skogstjänster, 77231100 Skötseltjänster för skogsresurser, 77231300 Skogsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen