231846-2024 - Resultat
Sverige – Sanering av anläggningar – Saneringstjänster ramavtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSaneringstjänster ramavtal
BeskrivningRamavtalet omfattar löpande avrop av saneringstjänster i Helsingborgshems fastighetsbestånd företrädesvis med kvarboende hyresgäster och pågående verksamhet. under ramavtalets giltighetsperiod, dock som längst till dess gällande takvolym har uppnåtts. Områdesindelning Ramavtalet är uppdelat i två områden, Norra upphandingsområdet och Södra upphandlingsområdet.
Intern identifierare23/37
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90722200 Miljösanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelRamavtal sanering