Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekttjänster.
Referensnummer: LiU-2017-02161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att täcka LiU:s behov av tjänster inom inredningsarkitektur för lärandemiljöer samt offentliga och administrativa miljöer. LiU avser att teckna ramavtal med minst två (2) leverantörer. Avrop sker utifrån fastställd rangordning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej