231870-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Skyltar och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre och yttre skyltning.
Referensnummer: UC-2016-275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423400 Skyltar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar Region Östergötlands egna lokaler och externa lokaler som Region Östergötland har verksamhet i.
Upphandlingen omfattar Region Östergötlands behov av:
1. Tillverkning av skyltar, namnskyltar och yrkesbrickor.
2. Justering av skyltar, textändring/-rensning av befintliga skyltar samt tillverkning av mallar till papperstexter.
3. Montering och demontering av skyltar avseende inre och yttre skyltning, samt underhåll av yttre skyltning.
Helt eller delat anbud:
Anbud ska lämnas på hela uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928472 Skyltar, 44423450 Namnskyltar, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen