231876-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Projektledare och byggledare inom bygg och anläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledare och byggledare inom bygg och anläggning
BeskrivningUpphandlingen omfattar konsulttjänster inom projektledning för projekt inom bygg och inom anläggning.
Intern identifierare436/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen ska tillhandahålla följande konsulttjänster: - Projektledare inom anläggning - Projektledare inom bygg - Byggledare - Kontrollansvarig för plan- och bygglagen (KA med behörighet K).
Intern identifierareProjektledare och byggledare inom bygg och anläggning