231877-2025 - Resultat
Sverige – Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning – Omställningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmställningstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser individanpassat stöd vid omställning för medarbetare i Lunds kommun som avslutar sin anställning. Tjänsten innefattar professionellt stöd för att hitta ny sysselsättning utanför kommunen genom ett strukturerat omställningsprogram.
Intern identifierareKS 2024/1281
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
Ytterligare klassificering (cpv): 79634000 Yrkesvägledning, 79998000 Coachning, 85312300 Vägledning och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000