231878-2019 - ResultatSverige-Umeå: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inventarier till vård och omsorgsboende
Referensnummer: 19024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inventarier till Umeå kommuns nya vård och omsorgsboende Lundagård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Karmstolar (refererar till Albin i hyssna)
Del nr: 2
Träfåtölj/stol (refererar till NC)
Del nr: 3
Bäddsoffa (refererar till Sits)
Del nr: 4
Soffbord (refererar till Albin i hyssna)
Del nr: 5
Utdragbart soffbord (refererar till Albin i hyssna)
Del nr: 6
Sittgrupp (refererar till Helland)
Del nr: 7
Fåtöljer och fotpallar (refererar till Albin i hyssna)
Del nr: 8
Förvaring (refererar till Stolab)
Del nr: 9
Bord (refererar till NC)
Del nr: 10
Bänkar (refererar till Helland)
Del nr: 11
Gungstol (refererar till Albin i hyssna)
Del nr: 12
Fällbord och bordsvagn
Del nr: 13
Cafébord
Del nr: 14
Matsalsbord (refererar till Helland)
Del nr: 15
Stapelbara stolar barn (refererar till Balzar)
Del nr: 16
Bord och bokhylla (refererar till Stolab)
Del nr: 17
Sittgrupp (refererar till NC)
Del nr: 18
Bänk (refererar till NC)
Del nr: 19