Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medarbetarundersökning – enkätverktyg och processtöd.
Referensnummer: UPP 2.3.3-2017/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser medarbetarundersökning för Malmö högskolas räkning. Medarbetarundersökningen ska följa upp relevanta områden I förhållande till uppdrag, strategier rådande arbetsmiljö- och diskrimineringslagstiftning, vision och kärnvärden och bidra till verksamhetsutveckling genom att identifiera viktiga förbättringsområden.
Malmö högskolan planerar en högskoleövergripande medarbetarundersökning vartannat år med start 2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen