2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark- och asfaltsbeläggningsarbeten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal för mark- och beläggningsarbeten under perioden 2026-2029. Det geografiska området är Sandvikens kommun.
Intern identifierare: IKS2026_23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45233200 Diverse ytbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mark- och asfaltsbeläggningsarbeten