Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal bevakningstjänster och fastighetsjour
Referensnummer: FV 2023-000052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79714000 Övervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för bevakningstjänster, såsom larmcentral, ronderande bevakning med enklare fastighetsärenden och trygghetstjänster, väktarutryckning i samband med störningsärenden, larmåterställning, samt fastighetsjour.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen