231981-2017 - ResultatSverige-Märsta: Lagring och magasinering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Godstransporter/magasinering.
Referensnummer: UH-2016-118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63120000 Lagring och magasinering
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun har för avsikt att upphandla godstransport och magasinering.
Avtalstid tre (3) år med möjlighet till förlängning med ett (1) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63120000 Lagring och magasinering, 63122000 Magasinering, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen