2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal för el-,tele- och datakonsulter inklusive hisskonsulter
Beskrivning: Tekniska knsulttjänster gällande elprojektering
Intern identifierare: FSK 2023/460
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 72246000 Konsulttjänster för system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Tekniska konsulttjänster gällande elprojektering
Intern identifierare: Upphandling av ramavtal för el-,tele- och datakonsulter inklusive hisskonsulter