II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna annons avser en frivillig förhandsinsyn gällande tecknande av kontrakt utan föregående annonsering. Vård- och omsorgsförvaltningen i Helsingborgs stad har för avsikt att upphandla ett mätsystem som levereras av företaget Essity. Syftet med mätsystemet är att möjliggöra individanpassning av befintliga inkontinenshjälpmedel. Då ingen likvärdig produkt har identifierats på marknaden kommer upphandlingen att genomföras med användande av ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering.