232043-2020 - KonkurrensutsättningSverige-KINNA: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omsorgsplatser psykiatrin
Referensnummer: 20/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser placering av vuxna (både långtids- och korttidsplatser) på boende inom psykiatrin.
Allmän information och omfattning
Upphandlingen avser placering av vuxna (både långtids- och korttidsplatser) på boenden inom psykiatrin.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121271 Hem för vård av psykiskt störda personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen