2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Arkitekter
Beskrivning: Tierps kommunkoncern och Älvkarleby kommunkoncern inrättar ett dynamiskt inköpssystem för arkitekter och landskapsarkitekter. Avrop kommer att ske successivt . För mindre uppdrag kommer det att löpande avropas ramavtal som tilldelas en leverantör i DISen för en period om sex månader till ett år. Dessa konkurrensutsätts således löpande. Arkitekter Dynamiskt inköpssystem Tierps kommunkoncern och Älvkarleby kommunkoncern inrättar ett dynamiskt inköpssystem för arkitekter och landskapsarkitekter. Avrop kommer att ske successivt . För mindre uppdrag kommer det att löpande avropas ramavtal som tilldelas en leverantör i DISen för en period om sex månader till ett år. Dessa konkurrensutsätts således löpande.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125366:Lot:1