232102-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av skepp – Ramavtal för varvstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för varvstjänster
Beskrivning: Sveriges geologiska undersökning avser att teckna ramavtal med ett varv för underhåll och reparationer samt tilhörande tjänster för myndighetens fartyg S/V Ocean Surveyor och Ugglan.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50241000 Reparation och underhåll av skepp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ocean varvsbesök ARBETSNAMN
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97671:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning