232171-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Säkerhetstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ordningsvakter och väktare, Casino Cosmopol.
Referensnummer: ID 2017-0004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Casino Cosmopol, inbjuder Er härmed att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende ordningsvakter och väktare till Casino Cosmopols kasino i Göteborg, Malmö, Stockholm och Sundsvall.
Närmare beskrivning av behovet och kraven finns i Förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen