Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödd familjehemsvård
Referensnummer: SCN-2017-0293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal av leverantörer som förmedlar konsulentstödd familjehemsvård inklusive jourplaceringar.
Syftet med upphandlingen är att förse barn och ungdomar med god omsorg i ett familjehemsboende samt att familjehemmen får ett ändamålsenligt och professionellt stöd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 855 267,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen