2322-2020 - ResultatSverige-Borås: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster - Executive search
Referensnummer: 19/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekt och omfattning
RISE kommer genom denna upphandling att sluta ramavtal med en samarbetspartner som kan hjälpa och stötta RISE på bästa sätt.
Upphandlingen omfattar "Rekryteringstjänster - Executive search", på följande nivåer:
Rapporterar till VD - N-1 (SVP)
Rapporterar till koncernledning - N-2 (VP)
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Ramavtalet är att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen