Upphandlingen avser ramavtal mätare och mätinsamlingssystem. Gäller både varor och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal mätare och mätinsamlingssystem.