232333-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Brandskyddstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1034 Brandkonsult
Referensnummer: TI 2019-1034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Avtal, för Objekt gällande inventering och dokumentering samt förslag till åtgärder, avseende Telge Fastigheter AB:s fastigheter, vad gäller brandskydd. Beställarens bedömning av omfattning av uppdraget är att under vissa intensiva perioder kan det krävas fler än två (2) brandingenjörer för uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen