232333-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Delar och tillbehör till kontorsmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikprodukter och IT-tillbehör
Referensnummer: A 21-021 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknikprodukter och IT-tillbehör ska kunna beställas enligt följande:
Anbudsgivaren ska kunna leverera samtliga efterfrågade produktområden, se nedan:
Tillbehör till Surfplattor
Datortillbehör
Högtalare
Möss
Tangentbord
Headset
KVM
Mikrofoner
Diverse datorkablage
Webbkameror
Scanners med tillbehör ex mikroskopanslutning
Toner
Bläckpatroner
Lagring
USB hårddiskar
USB minnen
Brännbara CD/DVD-skivor
Diverse minnen till kameror etc
Digitalkameror
Kompaktkameror
Systemkameror
Videokamera
TV-apparater
DVD-spelare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 31731000 Elektrotekniska varor, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen