Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och metallslöjd
Referensnummer: L 21-027 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37800000 Hantverks- och konstmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun tillsammans med Kramfors-, Härnösand-, Sollefteå-, Sundsvall och Ånge kommun upphandlar trä- och metallslöjdsmaterial till sina grund- och gymnasieskolor samt andra verksamheter som har behov av denna typ av produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 39162000 Skolutrustning, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen