2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Upphandling avseende ett ekonomisystem till Uppsalahem AB är en del av den digitala transformationsresan, där tillgång till data står i centrum. Vi strävar mot att skapa ett innovativt ekosystem som syftar till att optimera förvaltning, underhåll och användning av fastigheter. Vårt fokus ligger på att implementera öppna datastandarder och att tillhandahålla en bred tillgänglighet för samtliga avdelningar inom bolaget.
Intern identifierare: 24/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se FFU
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: PUB-avtal