2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Service och underhåll av fastighetsövervakningssystem samt SUR-avtal
Beskrivning: Upphandlingen omfattar: • ett ramavtal för service och underhåll av fastighetsövervakningssystem Siemens Desigo CC • ett Software Upgrade & Subscription (SUR) avtal för befintlig Desigo CC-installation
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119936:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48000000 Programvara och informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning, 75123000 Fastighetsförvaltning, 48921000 Automationssystem