See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal IMD, givare och insamlingssystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar komplett projektering och installation av företrädelsevis utrustning för individuell mätning och debitering av tappvatten i lägenheter i Helsingborgshems fastighetsbestånd. Inom ramavtalet kan även installation av såväl andra givare och enskilda insamlingssystem upphandlas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123507:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42961000 Manöver- och styrsystem, 51210000 Installation av mätutrustning