232626-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Ortopediska implantat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska implantat: axel, höft, knä, rygg, trauma, cement
Referensnummer: DNRGS190161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183100 Ortopediska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland bjuder in till anbudsinlämning av ortopediska implantat: axel, höft, knä, rygg, trauma samt cement.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33184100 Kirurgiska implantat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen