Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsaspiratorer till Neurokirurgi operationsenhet, Skånes Universitetssjukhus, Lund
Referensnummer: 2020-O002357
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Ultraljudsaspiratorer till Neurokirurgi operationsenhet, Skånes Universitetssjukhus, Lund.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen