2. Förfarande
Förfarande
Titel: App-plattform
Beskrivning: Upphandlingen avser ett App-plattform som ska användas inom Eskilstuna kommun som kommunövergripande stadsapp. Eskilstuna kommun har behov av en av white label som kompletterar servicewebben eskilstuna.se. Behovet är att Appen ska ge invånare och besökare en målgruppsanpassad, geografiskt anpassad och snabb tillgång till samhällsinformation, evenemang och tjänster – direkt i mobilen.
Intern identifierare: UE 26.006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000