232720-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Autoklaver
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsautoklav
Referensnummer: RS/202079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland (regionen) avser att upphandling 1 st. avfallsautoklav enligt upphandlingsdokumenten. Utrustningen kommer att placeras på återvinningscentralen, Centralsjukhuset i Karlstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen