Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialysmaskiner med tillhörande förbrukning
Referensnummer: UPPH2020-00340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för dialysmaskiner med tillhörande förbrukning för användning vid Dialysmottagningarna vid Region Uppsala. Behandling av personuppgifter Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter. Anbudstidens utgång Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 10.5.2021 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen