232722-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Nutritionspumpar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nutrition - enterala och orala tillbehör samt nutritionspump med tillbehör
Referensnummer: 2020-150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42122411 Nutritionspumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av enterala och orala tillbehör samt nutritionspump med tillbehör till vuxna och barn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33692300 Enteral nutrition, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen