232737-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Avisningsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för avisnings- och handhavandeutbildning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: Försvarstjänster, militära försvarstjänster och civila försvarstjänster
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser ramavtal för avisningsutbildning samt handhavandeutbildning på Försvarsmaktens avisningsfordon Avisningsbil Glykol I och II, Avisningsbil 873A och Avisningsfordon Elephant Sigma.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
24951310 Avisningsmedel
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 1 720 426 SEK