232767-2023 - ResultatSverige-Sala: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferivaror
Referensnummer: 2022/995
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Skafferivaror för Sala kommuns samtliga verksamheter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15112000 Fjäderfä, 15131700 Köttprodukter, 15240000 Fisk på burk samt annan beredd eller konserverad fisk, 15332290 Sylter, 15411200 Matolja, 15430000 Matfetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15541000 Ost, 15555100 Glass, 15613100 Gryn, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811100 Bröd, 15813000 Frukostvaror, 15831000 Socker, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15871250 Senap, 15871273 Majonnäs, 15872400 Salt, 15894300 Färdiga maträtter, 15961000 Öl, 15982100 Saft (koncentrerad fruktsaft)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen