232783-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal borttagning av mossa på tak samt förebyggande åtgärder
Referensnummer: KSN-2022-02538
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar borttagning av mossa samt förebyggande åtgärder på tak.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261900 Reparation och underhåll av tak, 45261920 Takunderhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen