2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekryteringstjänster
Beskrivning: Extern rekrytering
Intern identifierare: 24/10
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Beställaren kommer under de närmaste åren att vara i behov av rekryteringstjänster vid kompetensförsörjningen av IT- och utvecklingskompetens samt produktionsteknisk personal. Upphandlingen omfattar rekryteringstjänster till Tekniska verken koncernen inom följande kompetensområden IT och utveckling Produktionsteknisk personal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1
Beskrivning: Upphandlingen omfattar rekryteringstjänster till Tekniska verken koncernen inom följande kompetensområden IT och utveckling Produktionsteknisk personal