Huvudsaklig CPV-kod 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland kommer att byta ut 5 st befintliga screeningmaskiner under 2020 och 2021. I syfte att förnya maskinpark och få en bättre ergonomi och arbetsmiljö samt låg stråldos.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.