232965-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion – Livesändning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivesändning
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för livesändningar och kompletterande tjänsten textning.
Intern identifierare2022-02743
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
Ytterligare klassificering (cpv): 30121420 Digitala sändare, 32321100 Film- och videoutrustning, 32323400 Utrustning för videoavspelning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal innefattande huvudtjänsten livesändningar med tillhörande redigering och efterproduktion, samt den kompletterande tjänsten textning
Intern identifierareLivesändning